Krby

Krby

Oheň odjakživa vytváří zvláštní tajuplnou atmosféru interiéru. Nejen, že zahřeje, ale pohladí i po duši. Posezení u ohně je pro většinu lidí velmi příjemnou relaxací po celodenním shonu.  Díky mnoha vymoženostem dneška už není nutné zakládat oheň na zahradě – “ohniště” si můžeme směle a bez obav pustit i do domácností.

K tomu výtečně poslouží krby a krbová kamna, kterých je dnes na trhu velký výběr. Je možné zvolit kombinované krbové vložky na dřevo a uhlí, které nabízejí možnost výběru mezi požitkem z  ohně spalujícího dřevo a klidem příjemného tepla uvolňovaného při spalování uhlí. Jen pomocí jednoduchého systému přestavného roštu můžete zvolit jedno nebo druhé palivo.

Při volbě výkonu topného přístroje je nutno brát v úvahu několik parametrů. Objem vytápěné místnosti je jistě důležitý, uživatel musí mít však možnost přizpůsobit produkované teplo svým možnostem. I nejteplejší plamen musí být jemný, proto mnohé krby obsahují systém automatické regulace, který spalování plynule přizpůsobuje skutečným potřebám. Tato automatická regulace také zaručuje hospodárné využití zvoleného druhu paliva.

Podstatnou roli při výběru krbových vložek a kamen je jejich vzhled. Ten je volen vždy tak, aby esteticky ladil s Vaším interiérem, ať už je vybudován v jakémkoli stylu. Skryté závěsy dvířek, systém jejich uzavírání, velká plocha skel pro výhled na oheň. Při instalaci je možné zvolit nejrůznější přídavné prvky – např. mosazné rámy, ozdobné lištování skla apod. Komfort poskytuje také regulovatelná ventilace, jejíž výhodou je pravidelný průtok vzduchu a optimální tlak při zachování minimální hlučnosti.

Různé bezpečnostní prvky zaručují, že můžete využívat krb bez obav z požáru v komíně. Těsnost spalovací komory a nastavitelné přepážky nad spalovací komorou omezují teplotu při výstupu kouře z vložky nebo kamen a zabraňují vzplanutí ohně. Samozřejmostí je připojení každého výrobku k různým typům komínů.

Krbová kamna mají průzor z keramického odolného skla, který poskytuje neopakovatelný výhled na oheň. Vnitřní strana skla je během chodu kamen samočinně oplachována vzduchem a je tak výrazně sníženo znečištění skla. Rovnoměrné vyhřívání místnosti zaručí dvojí systém vyhřívání: kamna vydávají teplo nejen sáláním, ale také prouděním teplého vzduchu přes trubice, které procházejí nad spalovací komorou a přes zadní plášť nasávají studený vzduch od podlahy. Tělo kamen je svařeno z ocelového plechu, spalovací komora je obložena šamotovými cihlami, rozvaděč vzduchu a komínové přepážky jsou vyrobeny ze žáruvzdorné nerezové oceli. Regulaci topného výkonu a optimální spotřebu dřeva či uhlí zajišťuje automatický kapilární termostat. Kamna mají dva vývody pro připojení ke komínu – dozadu nebo vzhůru; nevyužitý otvor se zaslepí puklicí.

Než se rozhodnete pro určitý druh, nejprve Vám nabídneme různé typy krbových vložek. Volba materiálu použitého na stavbu krbu (mramor, dlažba, pískovec, opuka,…) pak už záleží jen na Vás. Ke každému krbu Vám nabídneme široký výběr doplňků a dekorací.

Teď už jen stačí zavřít oči… venku sněží a Vy přicházíte do příjemně vytopeného domu, usedáte ke krbu, ve kterém příjemně plápolá oheň. Nemusí to být jen sen. Zavolejte nám, napište nám a my k Vám přijedeme a představíme Vám, že Vaše představy nemusí zůstat jen snem!